Dieta 1000 kcal

Obecnie mamy do wyboru wiele różnych diet. Ciekawą alternatywą jest dieta 1000 kalorii. Znana i sprawdzona, mająca swoje zalety. Ciekawostką jest to, że dieta ta jest zróżnicowana. Nie ma jednego przepisu określającego ściśle co należy jeść.
Wprawdzie dieta 1000 kalorii jest zróżnicowana, ale pewnych reguł musimy przestrzegać. Przede wszystkim powinniśmy pamiętać o spożywaniu chudego mięsa, warzyw, owoców, ryb, kasz itp. Musimy za to odstawić alkohol i znacznie ograniczyć tłuste mięso, wędliny, ser, słodkie napoje. Dotyczy to również słodzenia napojów. To również musimy ograniczyć.
Zamiast smażyć powinniśmy gotować albo piec w folii. Spożycie soli powinniśmy ograniczyć do ok. 5 g w ciągu tygodnia. Jest to mniej więcej 1 łyżeczka. Nie wskazane jest również spożywanie ostrych potraw ponieważ zaostrzają one apetyt. Nasze posiłki zjadane w trakcie dnia powinny łącznie zawierać 1000 kcal.
Dieta ta jest znana i często stosowana. Jak widzimy dieta ta to raczej trzymanie się pewnych reguł niż ściśle określone posiłki.

Previous post Dieta odkwaszająca
Next post Komponowanie zdrowej diety