Dieta alkaliczna

Zbyt wiele kilogramów, przewlekłe zmęczenie, problemy z włosami i paznokciami to objawy, na które skarży się niejedna kobieta. Przyczyny mogą być różne, jednak niektórzy doszukują się ich w zakwaszeniu organizmu. To stan, w którym zaburzeniom ulega równowaga kwasowo- zasadowa.
Na jego pojawienie się wpływ mają zarówno procesy ustrojowe, jak i codzienna dieta z małą ilością warzyw i owoców. Zbyt długo utrzymujące się zakwaszenie może być przyczyną poważniejszych kłopotów ze zdrowiem. Aby temu zapobiec, warto zawczasu wprowadzić do jadłospisu pewne zmiany. Nie trzeba całkowicie rezygnować z produktów o właściwościach kwasotwórczych. Wystarczy spożywać ich mniej. Zwiększyć, i to bardzo, trzeba z kolei udział w diecie warzyw i owoców, a także ilość wypijanej każdego dnia wody. Niektóre posiłki można zastępować sałatkami warzywnymi lub koktajlami z owoców i warzyw. Odkwaszaniu sprzyja też dodawaniu do potraw ziół lub przypraw. Ograniczać trzeba mięso, tłuste sery oraz mocno słodzone ciasta z kremami.
Dieta alkaliczna podkreśla rolę warzyw i owoców w codziennej diecie. Pomaga tym samym w zachowaniu zdrowia i zgrabnej sylwetki.

Previous post Dieta dla mężczyzn
Next post Dieta złożona z jarzyn