Dieta z Paryża

Osoby zamierzające schudnąć skłonne są do wielu wyrzeczeń, aby w końcu pozbyć się niechcianych kilogramów. Zdarza się, że podejmują ryzykowne diety, których stosowanie nie do końca jest bezpieczne dla zdrowia.
Dobry przykład takiej kuracji stanowi dieta paryska, wymagająca ogromnej dyscypliny od osoby, odżywiającej się zgodnie z jej założeniami. Do zgrabnej sylwetki prowadzą trzy etapy. Przez pierwsze osiem dni spożywa się przede wszystkim zupy, koktajle, a od czasu do czasu ryby i warzywa. Autor diety poleca, by zażywać dodatkowo suplementy z witaminami. Trzeba to robić również w drugiej fazie, która opiera się na jedzeniu produktów, dostarczających białka i błonnika pokarmowego. Po dwóch tygodniach rozpoczyna się trzeci etap diety, nieco bardziej urozmaicony, niż dwa pozostałe. Na całą kurację powinno się przeznaczyć około dwóch miesięcy. Z kolei po jej zakończeniu trzeba przestrzegać reguł zdrowego trybu życia, aby utracone kilogramy nie powróciły.
Dieta paryska należy do niskokalorycznych. Posiłki nie dostarczają odpowiedniej ilości składników potrzebnych do normalnego funkcjonowania organizmu, dlatego warto ją stosować z rozsądkiem.

Previous post Zdrowa dieta
Next post Dieta na podstawie grupy krwi