Dieta OXY

Produkty białkowe, ze względu na to, że przyspieszają przemianę materii, stały się podstawą wielu diet odchudzających. Jednak spożywanie przez długi czas dużej ilości białek może odbić się negatywnie na zdrowiu. Przekonała się o tym niejedna osoba, stosująca znaną dietę Dukana.
Inny przykład diety proteinowej stanowi dieta OXY, mająca w założeniu jej autorów być korzystniejszą dla zdrowia wersją diety Dukana. Ten sposób żywienia, a raczej odchudzania, obiecuje bardzo szybkie chudnięcie, nawet do 15 kg w ciągu trzech tygodni. Cały proces gubienia zbędnych kilogramów dzieli się na trzy etapy, trwające po siedem dni. W pierwszym spożywa się głównie produkty dostarczające białka zwierzęcego, w drugim z kolei jadłospis uzupełnia się o białko roślinne. Obok białek dieta OXY zaleca sięganie po napoje z żurawiną w składzie. Trzeci etap to już okres stabilizacji masy ciała. Posiłki trzeba wtedy przygotowywać w oparciu o zasady prawidłowego żywienia.
Dieta proteinowa w wersji OXY to sposób na szybkie odchudzanie, co niemal zawsze grozi efektem jo- jo. Poza tym ten sposób żywienia, ze względu na duże ilości białka, mocno obciąża organizm, w tym nerki i wątrobę.

Previous post Komponowanie zdrowej diety
Next post O dietach odtruwających organizm