Dietetyczne błędy

Dieta odchudzająca przyniesie efekt tylko wtedy, gdy będzie częścią zdrowego trybu życia. Składają się na niego regularne posiłki, codzienny ruch i sięganie po zdrowe produkty. Niestety, niektórym osobom zdarza się popełniać w czasie kuracji drobne błędy, przez co nie mogą schudnąć.
Do najczęściej popełnianych błędów zaliczają się długie przerwy między jednym a drugim posiłkiem. Pojawia się wtedy niemożliwy do opanowania głód, który przeważnie zaspokajamy niezdrową żywnością taką jak słodycze lub dania fast food. Odchudzanie przebiega wolniej lub zatrzymuje się, gdy pomijamy śniadania lub kolacje zjadamy bezpośrednio przed pójściem spać. Dieta odchudzająca może nie być skuteczna, jeżeli na talerzu zbyt często gości pieczywo lub makarony z białej mąki oraz dania obfitujące w cukry proste. Dotyczy to również słodkich napojów. Błędem jest też sięganie po herbatki lub tabletki przeczyszczające, jako środki mające pomóc w zrzuceniu nadwagi. Skutecznie schudnąć nie pomogą też bardzo rygorystyczne diety.
Z kolei już po zakończeniu kuracji odchudzającej trzeba kontynuować zdrowy styl życia, bo tylko wtedy utracone kilogramy nie powrócą.

Previous post Dieta oparta o nabiał
Next post Dieta na dwa dni