Dieta na dwa dni

Osoby szukające sposobu na zrzucenie kilku kilogramów powinny wziąć przede wszystkim pod uwagę zmianę trybu życia na zdrowy. Jednak zanim to nastąpi, próbują wielu diet odchudzających o wątpliwej skuteczności, często ryzykując przy tym własne zdrowie.
Autorzy dużej liczby diet zachęcają do ich wypróbowania, obiecując szybkie schudnięcie przy niewielkim wysiłku. Tak jest właśnie w przypadki diety dwudniowej. Stosuje się ją tylko przez dwa dni w tygodniu. Wtedy obowiązuje zasada spożywania małej ilości węglowodanów. Zalecane są zwłaszcza chude mięso i nabiał, tłuszcze roślinne, owoce i warzywa. Idealny napój to woda, ale można sięgać też po herbatę i kawę. W ciągu pozostałych pięciu dni panuje dowolność w układaniu jadłospisu, ale trzeba pamiętać o umiarze w jedzeniu produktów, obfitujących w tłuszcz i cukier.
Trudno mówić o zdrowym i skutecznym odchudzaniu, jeśli dietę stosuje się tylko dwa dni w tygodniu. Najlepsze efekty daje trwała zmiana trybu życia, na co składają się zdrowe nawyki żywieniowe i regularny wysiłek fizyczny.

Previous post Dietetyczne błędy
Next post Dieta bez pszenicy