Dieta 1000 kalorii a dieta kopenhaska

Popularnie stosowane diety to dieta kopenhaska i dieta 1000 kalorii. Te popularne diety różnią się od siebie. Każda z nich ma swoje plusy i minusy. Którą wybrać? Zależy od naszych upodobań.
Dieta kopenhaska ściśle określa co mamy jeść i w jakich odstępach czasu. Dieta kopenhaska trwa trzynaście dni. Zaletą jest brak efektu jo-jo. No, może nie całkowity, ale ryzyko jest znacznie zminimalizowane. Dieta 1000 kalorii jest inna, daje nam ona większą swobodę. Nie określa ona ściśle co mamy jeść. Wiadomo, że mamy ograniczyć spożycie soli do 5 g na tydzień, gotować w folii, ograniczyć tłuszcze i cukry. Dieta ta nie określa co dokładnie mamy spożywać. W internecie znajdą się przykładowe posiłki, które można sobie przyrządzić stosując się do tej diety. Należy pamiętać, że łączna ilość kalorii, jaką zjemy w ciągu dnia ma nie przekraczać 1000 kcal. I to właściwie tyle.
Która lepsza? Dieta kopenhaska jest krytykowana jako bardzo restrykcyjna. A spożywamy dziennie około 800 kcal. Ale trwa dosyć krótko – trzynaście dni. Choć musimy wykazać się silną wolą. Cóż, wybór należy do nas.

Previous post Dieta dla zdrowia
Next post Dieta DASH – dla osób po zawale