Dieta dla zdrowia

Na pojawienie się wielu chorób, w tym nowotworów, mają wpływ nie tylko czynniki genetyczne. Dużą rolę odgrywa też styl życia i zwyczaje żywieniowe. Osoby ważące za dużo są bardziej narażone na niektóre choroby niż ci, którzy utrzymują prawidłową masę ciała.
Zmieniając tryb życia, z troski o własne zdrowie warto przekonać się do aktywności fizycznej. To ważny czynnik, pozwalający zapobiegać wystąpieniu pewnych schorzeń. Nie bez znaczenia jest obecność w diecie produktów o cennych właściwościach odżywczych. Szczególną uwagę trzeba zwrócić na takie składniki jak błonnik, minerały, probiotyki czy kwasy tłuszczowe omega Znaleźć można je między innymi w owocach i warzywach, orzechach czy fermentowanych napojach mlecznych. Chcąc cieszyć się zdrowiem, lepiej ograniczać w diecie sól, żywność przetworzoną i bogatą w duże ilości tłuszczów zwierzęcych.
Nie ulega wątpliwości, że zdrowa dieta w połączeniu z regularnym wysiłkiem fizycznym może zapobiec wystąpieniu poważnych niekiedy schorzeń. Dlatego tak ważne jest wprowadzenie w życie zdrowych nawyków żywieniowych.

Previous post Dieta na zimę
Next post Dieta 1000 kalorii a dieta kopenhaska