Dieta cud

Obserwując pojawiające się na rynku diety, łatwo zauważyć, że pomysłowość ich autorów nie zna granic. Problem nadwagi lub otyłości dotyka tymczasem coraz więcej osób. Większość z nich szuka łatwego sposobu na utratę zbędnych kilogramów.
Dlatego właśnie dużą popularnością cieszy się dieta 5: Polega na tym, że przez pięć dni w tygodniu można jeść wszystko, czyli także słodycze i dania typu fast food. Kolejne dwa dni to czas na ścisłą dietę, której bliżej do głodówki niż sposobu na odżywianie. Nie wolno wtedy zjeść więcej niż 600 kcal. Odżywiając się według zaleceń diety 5:2, można schudnąć do 6 kg na tydzień.
Stosowanie tego sposobu odżywiania może prowadzić do wielu problemów zdrowotnych. Przez większą część tygodnia nie ma ograniczeń co do ilości i jakości produktów spożywczych.
Jedzenie wszystkiego, a więc i żywności bogatej w cukry i tłuszcze, odbija się negatywnie na procesie przemiany materii i obciąża narządy wewnętrzne. Zwiększa też możliwość pojawienia się zaburzeń odżywiania, takich jak anoreksja czy bulimia.

Previous post Dieta na osiem godzin
Next post Czy dieta Dukana jest dla mnie?