Dieta na osiem godzin

Twórcy diet wymyślają różne sposoby na to, by chudnięcie było jak najmniej wymagające. Duże zainteresowanie osób odchudzających się budzą zawsze diety, zgodnie z którymi można jeść wszystko, na co ma się ochotę.
Do takich metod na schudnięcie zalicza się dieta 8H. Jak sama nazwa wskazuje, posiłki można jeść tylko w ciągu 8 godzin. Kolejne 16 godzin to czas potrzebny na spalenie kalorii, dostarczonych z pożywieniem. Nie obowiązują tu ścisłe ograniczenia co do produktów, które trzeba wybierać. Według wskazówek autorów, korzystniej jest spożywać mniejsze porcje i nie pić słodkich napojów. Jednak każdy powinien kierować się tym, co najbardziej mu smakuje. Dieta pozwala na schudnięcie do 5 kg na tydzień.
Dieta 8H wzbudziła dużo zastrzeżeń w oczach dietetyków. Nie spełnia ona założeń prawidłowego sposobu odżywiania się. Pozwala sięgać po produkty niezdrowe bez żadnego limitu, poza godzinami, w których spożywa się posiłki. Odżywiając się w ten sposób, można schudnąć, ale waga spada w zbyt szybkim tempie, co zwiększa szansę na pojawienie się efektu jo -jo po zakończeniu diety.

Previous post Dieta bez pszenicy
Next post Dieta cud