Dieta niełączenia

Diety odchudzające opierają się na rozmaitych założeniach. Czasami znacznie odbiegają od zasad prawidłowego żywienia. Nie wszystkie w takim samym stopniu okazują się skuteczne, a tym bardziej bezpieczne dla zdrowia.
Zapewne niejedna osoba, usiłująca pozbyć się niechcianych kilogramów słyszała, a może nawet próbowała, diety niełączenia. Polega ona na niełączeniu w jednym posiłku białek z węglowodanami. To dosyć trudne, więc szybko może prowadzić do zniechęcenia i rezygnacji z diety. Według tej metody żywienia, należy jeść trzy razy dziennie. Z części produktów trzeba też zrezygnować albo mocno je ograniczyć. Należą do nich tłuszcze, słodycze i alkohol. Ważne miejsce w diecie zajmują warzywa i owoce oraz żywność nieprzetworzona. Posiłki można popijać herbatą lub kawą bez cukru, a pomiędzy nimi trzeba wypijać około dwóch litrów wody.
Dieta zakładająca niełączenie białek z węglowodanami nie spotkała się z uznaniem w oczach dietetyków, bo zbyt mocno odbiega od prawidłowych nawyków żywieniowych.

Previous post Nowa fala diet
Next post 3D – dieta, która udowadnia moc przypraw