Dieta owsiankowa – na czym polega?

Płatki owsiane to źródło wielu witamin i minerałów, którego nie powinno zabraknąć w codziennej diecie. Owsianka na śniadanie to idealny początek dnia, posiłek ten doda bowiem energii i postawi na nogi. Płatki owsiane doskonale nadają się także do oczyszczania organizmu – bogate w błonnik pomagają usunąć toksyny i zalegające produkty przemiany materii.
Przy detoksie doskonale sprawdzi się trzydniowa dieta owsiankowa, po której każdy poczuje się lekko, pozbywając się tego, co zalega w jelitach. Dieta ta polega na jedzeniu przez trzy dni wyłącznie owsianki. Powinna być ona ugotowana na wodzie lub mleku. Można rano ugotować duża porcję, dzieląc ją później na mniejsze, lub gotować na każdy posiłek świeżą owsiankę.
Proporcje na jeden posiłek to cztery duże łyżki płatków owsianych (powinny być to płatki górskie, nie błyskawiczne) oraz pół szklanki mleka lub wody. Jeśli konsystencja jest zbyt gęsta, można dodać więcej płynu. Owsiankę spożywać można na ciepło lub zimno, w zależności od preferencji.

Previous post Dieta a profilaktyka chorób oczu
Next post Wady i zalety diety Dukana