Dieta strukturalna nowym odkryciem

Liczenie kalorii to zmowa wielu osób, jednak nawet tak restrykcyjne trzymanie się zasad może nie przynieść oczekiwanych rezultatów. Kaloria kalorii bowiem nierówna, nie wszystkie składniki odżywcze działają tak samo na ciało. Warto więc czasami zainteresować się sposobem odżywiania, w którym kalorie nie grają głównej roli.
Przykładem takiej diety może być dieta strukturalna, polegająca na jedzeniu najcenniejszych i najbogatszych w składniki mineralne pokarmów. Można je łączyć według uznania, jednak nie należy zapominać o ich spożywaniu. Dieta ułatwia nie tylko schudnięcie, ale również obniżenie wieku biologicznego. Poprawia także nastrój, stan skóry, włosów i paznokci oraz codziennie samopoczucie.
Co należy więc jeść? Muszą to być produkty z kilku grup: zbożowe, nasiona, warzywa, owoce, produkty białkowe, tłuszcze i napoje. Są to pokarmy najcenniejsze z każdej grupy, np. płatki owsiane, kapusta, awokado czy soczewica. Należy unikać fast-foodów i słodkich przekąsek oraz chipsów czy paluszków

Previous post Jak dbać o dobrą dietę
Next post Zespół przewlekłego zmęczenia a dieta